Козацькому роду нема переводу

Девіз уроку: "Козацькому роду нема переводу"

Завдання:

1. Формування фізичної культури в учнів на основі традицій українського козацтва

2. Прищеплювати навички здорового способу життя, інтересу до фізичного вдосконалення.

3. Навчати почуття колективізму, швидко орієнтуватися, приймати рішення в неординарних ситуаціях.

4. Здійснювати міжпредметні зв’язки: фізкультура, музика, математика.

Основні засоби: загальнорозвивальні вправи, присідання, стрибки, елементи танцю, вправи з предметами, біг і бігові вправи.На уроці використовуються ігровий і змагальний методи.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар: 4 баскетбольних м’ячі, 4 стійки, 4 мішки, 2 кеглі, 4 гімнастичних палки, 4 канати, 4 обручі, магнітофон, 4 гумових обручі.

Оформлення: емблеми команд. Зал прикрашений гаслами: "Козацькому роду нема переводу", "Швидше, вище, сильніше".

І.Вступна частина уроку — 10 хвилин

Шикування, вітання, пояснення завдань уроку.Під звуки спортивного маршу клас входить у спортивний зал і шикується.Учитель. Сьогодні ми проводимо урок "Козацькі забави". За давніх часів в Україні є така добра традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, збираючись разом, у єдине коло, з розвагами, іграми, позмагатися в силі, спритності, влучності та кмітливості.

1. Естафета "Розминка"Перебудування в колону по 4. Виконання комплексу загальнорозвивальних вправ. Кожна колона є командою, що, унаслідок, змагаються між собою. Журі складається зі звільнених від уроку учнів (1 м — 3 очка,2 м — 2 очка, 3 м — 1 очко).

2. Естафета "Стройова підготовка"Серед козаків багато часу приділяється стройовій підготовці, що дисциплінує і дозволяє добре орієнтуватися.За командою вчителя капітани роблять два кроки вперед і повертаються навкруги. Потім по черзі подають команди: ліворуч, праворуч, навкруги. Оцінюється чітке і правильне виконання команд.

ІІ. Основна частина уроку — 30 хвилинКінь і козак — нероздільне поняття — це одне ціле, але для того щоб добре сидіти в сідлі, переборювати великі відстані, на скаку вести бій, треба багато тренуватися.

1. Естафета "Вершники"Перший учасник надягає обруч, другий тримається за обруч. Так вони вдвох повинні оббігти стійку (9 м від старту) і бігцем повернутися назад, передати обруч наступній парі.Швидкість і вправність у козаків відпрацьовувалася в щоденних завзятих тренуваннях.

2. Естафета "Швидкий козачок"Ведення однією рукою баскетбольного м’яча до стійки і назад. Стійка встановлюється на відстані 9 м.Козаки іноді попадали в складні ситуації, але з труднощів завжди виходили з честю, тому що вміли їх переборювати.

3. Естафета "Звивиста доріжка"Команди вибудовуються біля лицьової лінії площадки в колону по одному. У кожного гравця — кільце. Перед кожною командою на 2 м встановлюються 4 стійки. За сигналом учителя напрямні змійкою оббігають стійки, накидають на останню з них кільце й у такий же спосіб повертаються назад і передають естафету наступним. Виграє команда, яка першою закінчить естафету.Усі ви, хлопці, дуже добре бігаєте, стрибаєте, граєте з м’ячем і, звичайно, усі любите урок фізичної культури, а зараз перевіримо, як ви дружите з математикою.

4. Естафета "Математик"Біля стійок (9 м) на підлозі проти кожної команди в стовпчик пишемо крейдою приклади без відповідей. За командою перший гравець біжить, пише відповідь першого прикладу і бігцем повертається назад і т. д. Виграє команда, що першою закінчила естафету та правильно вирішила приклади.Кожен козак вважає своїм обов’язком влучно стріляти. Зараз ми перевіримо, які ви стрілки.

5. Естафета "Стрілець"Проти кожної команди на відстані 6 м установлюються квадратом 4 кеглі. Кожен гравець повинен м’ячем збити кеглі. Потім побігти за м’ячем і передати його наступному. Виграє команда, що збила більше кеглів.Козаки були вмілими мореплавцями, на своїх "чайках" і маленьких човнах здобували перемоги. Але для цього їм необхідно було переборювати багато переправ і перешкод.6. Естафета "Переправа"Напроти кожної команди на відстані 2 м від лінії старту лежить мішок довжиною 3 м, без дна. За командою потрібно пролізти через мішок, оббігти стійку (9 м) та передати естафету наступному гравцю. Один кінець мішка може тримати звільнений учень.

В Україні з давніх часів козаки мірялися силою. І зараз ми проведемо заключну естафету "Силачі".Команди шикуються одна перед одною уздовж каната. Середина каната відзначена стрічкою. За сигналом кожна команда береться за свою половину каната і намагається перетягнути протилежну команду.

ІІІ. Заключна частина уроку — 5 хвилин. Учитель повідомляє команди переможців і нагороджує їх грамотами. За командою вчителя переможці роблять коло пошани і під оплески першими виходять із залу.